דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

'עזר מציון' – התנדבות שמאפשרת לכם לעשות טוב

לכבוד יום המתנדב הבין-לאומי אספנו לכם את כל סוגי ההתנדבות שאפשר למצוא אצלנו ב'עזר מציון'. לכם נותר רק לבחור

לרוב האנשים בימינו יש לוח זמנים עמוס. בין שמדובר בגידול ילדים ובחיי משפחה, ובין שמדובר בלימודים או בעבודה, הימים קצרים והמלאכה מרובה. את מעט הזמן הפנוי והיקר, אנשים שואפים להשקיע בנתינה לאחרים שצריכים עזרה, בדרך שתתאים לכישוריהם, ליכולותיהם ולזמן המתאים להם להשקיע. לשם כך ריכזנו בשבילכם את מגוון הדרכים שבהן תוכלו להשתלב במערך ההתנדבות שלנו, באופן המתאים לכם ביותר, וכן צירפנו טעימה קטנה מהמחשבות העוברות בראשם של המתנדבים והמתנדבות שלנו, ובראשם של אלו שמקבלים את הסיוע. כל זאת כדי שתדעו, באמת, כמה כל דקה שלכם עשויה להיות עולם ומלואו לאנשים שהחיים מיקמו בצד הנאלץ לקבל.

 

 

התנדבות לחובבי המטבח

התנדבות בבישול ואפייה למשפחות חולים ולקשישים/אפיית עוגות לחלוקה בבתי חולים

בתיה, שמתנדבת במערך הזה, סיפרה לנו שהגיעה להתנדבות הזאת בזכות בעלה, החולה כבר שנים. "החלטתי להצטרף ולהיות גם בצד הנותן בזמנים שאני יכולה לעשות זאת. הנתינה ממלאת לי ולבני משפחתי את הלב ואת הנפש. את הכאב של בית החולים אי אפשר לקחת מהחולים ולא מבני המשפחה שלהם, אבל להקל והמתיק? אפשר גם אפשר".

 

 

התנדבות לנהגי המרוצים

 

התנדבות בהסעות חולים לטיפולים מצילי חיים

 לבעלי מכונית, נסיעה היא עניין פשוט, אבל כשאדם חולה ואינו מסוגל לנסוע בעצמו, כל "טיול" לבית חולים נדמה לו כמשימה בלתי אפשרית. "תודה אישית ממני לכל הנהגים המתנדבים שבלעדיהם לא הייתי מצליחה לקבל את הטיפולים הנחוצים לי", כתבה לנו אורית, שנעזרה במערך ההסעות שלנו בתקופה האחרונה, "כל הנהגים והנהגות מקסימים ביותר. תודה רבה!"

 

התנדבות בשינוע תרופות ומזון

"זה מצחיק", כתב לנו רפאל, "כי ההתנדבות עובדת כך שאתה לוקח נסיעה בזמן שאתה כבר נוסע. בכל מקרה אתה שם, והעיכוב עשוי להיות של חצי שעה או עשר דקות... בשביל החולה, זו הצלה של ממש. עשר דקות שלי והוא יודע שמישהו נמצא שם איתו, שמישהו נושא איתו בעול, שמישהו יעזור לו לעשות את מה שהוא מוכרח לעשות ואין לו יכולת לעשות בעצמו".

 

התנדבות בקבוצת הווטסאפ של "מחוברים לחיים"

 הקבוצות של 'מחוברים לחיים' פועלות מסביב לשעון ברחבי הארץ. המתנדבים מצטרפים לקבוצה הקרובה לאזור מגוריהם, ובהתאם לזמן ולמשימה המתאימה להם לוקחים ומבצעים משימות התנדבות שעולות בקבוצה. "ברגע שקופצת הודעה בקבוצה, אני יודע שמישהו צריך אותי", מתאר מוטי, "אני זוכר איך באחת הפעמים שהעברתי אוכל למשפחה של אמא חולה, והילדים קפצו בהתרגשות והודו לי בדמעות על האוכל החם שהבאתי להם. היה ברור שבלי המשימה הזאת, הם היו נשארים רעבים. אני משתדל לקחת משימות רבות ככל יכולתי, גם כשקשה לי, כי אני יודע שכל משימה שעולה, משמעה שמישהו מחכה לי".

 

 

התנדבות לאלו שיודעים לתת תחושה של בית בכל מקום

 

התנדבות בהגשמת משאלות לחולים ולניצולי שואה 

 "אנחנו לא נרגעים מהאושר שאבא שלנו קיבל אתמול", סיפרה נעמי. אבא שלה, בן 93, חלה, ונעמי ביקשה שנשלח אותו עם אשתו לבוקר פינוק במרינה בהרצליה. "תודה על העזרה והדאגה לכל הפרטים הקטנים. המסירות שבה נעשה כל דבר כדי לתת כמה רגעי נחת לאבא שלי נגעה לכל המשפחה שלנו עמוק בלב".

 

התנדבות במשמרות לצד ילדים חולים

 כשאחד מילדי המשפחה חולה, המצב של ההורים נעשה כמעט בלתי אפשרי. בזמן שהם מנסים לעשות ככל יכולתם למען הטיפול הרפואי של ילדם, הם נקרעים בין הדאגה והטיפולים הרפואיים ובין הטיפול בשאר ילדי המשפחה. "בזכותכם יכולתי לצאת לכמה שעות מבית החולים, ולדעת שהבת שלי בידיים טובות", סיפרה רננה, שבתה התינוקת הייתה מאושפזת ימים ארוכים. "יכולתי לצאת בלב שקט ולהקדיש קצת זמן לילדים שבבית, בלי לדאוג לתינוקת החולה שהשארתי בבית חולים עם מתנדבת מלאכית של 'עזר מציון'".

 

התנדבות בחלוקות קפה ומאפה

משמרת קצרה, עגלה עמוסה בכל טוב ושתי מתנדבות שעוברות בין מלווי המאושפזים. נשמע פשוט? אולי זה פשוט, אבל כמה זה משמעותי. התינוקת של אושרת הייתה מאושפזת בפגייה 79 יום, ולאחר מכן עוד חודשיים במחלקת ילדים הרחק מהבית. "המתנדבות שלכן היו עוברות ומחלקות עוגה וקפה חם בחיוך ובאכפתיות גדולה כל כך, שזה נתן לי כוח עצום", היא משתפת. "תודה על הטוב הזה, שניתן מכל הלב, בהתמדה. בזכותכם שרדנו במצב הלא שפוי הממושך שעבר עלינו".

 

התנדבות בחלוקת ארוחות חמות

 בתה של מיכל הייתה מאושפזת במחלקות אונקולוגיות במשך ארבע שנים ארוכות. "אי אפשר לתאר מה עושה חמגשית עם ארוחת צהריים מבושלת, כשנמצאים יום אחרי יום בבית חולים", היא סיפרה, "וכשבשעות הערב חילקתם כריכים טריים ומפנקים, שוב קיבלנו זריקת כוח להמשיך להתמודד". לפעמים כריך הוא עולם ומלואו.

 

התנדבות בסיוע וליווי למשפחות חולים

 כשאחד מבני המשפחה מאושפז תקופה ארוכה, המשפחה כולה עוברת טלטלה. בדיוק לכאוס הזה נכנסים המתנדבים שלנו, עם חיוך ויד מושטת לעזרה. "אתם קרן השמש בתוך החושך של האשפוזים", כתבה לנו סיגל, "אתם לגמרי מצילי נפשות, לא פחות מהרופאים... תודה גדולה לכם ולכל המתנדבים שלכם".

 

 

התנדבות לאלו שממש טובים בסדר וארגון

 

התנדבות בסיוע לצוות הרפואי בבתי חולים 

 כל מי שביקר אי פעם בבית חולים יכול לראות עד כמה עסוקים צוותי הרפואה. גם בשבילם, ובעיקר בשביל המטופלים שלהם, אנחנו כאן. "העזרה שאנחנו מגישים, גם אם היא קלה ופשוטה לביצוע, היא עולם ומלואו בעבור הנעזרים", מספר יוסי, "השאיפה של כל אחד צריכה להיות לעזור ככל שהוא יכול. והוא יכול".

 

התנדבות באריזת מזון

האוכל, שנעשה בקפידה ובאהבה על ידי המתנדבות והמתנדבים שלנו, מגיע אלינו לסניפים, ושם נארז בקפידה. מגוון מנות נאספות על פי צורכיהן של המשפחות, כדי לאפשר להן ליהנות מארוחות חמות ומשביעות. "איך נוכל לתאר את רגשי התודה העצומים שלנו על המשלוחים שאנו מקבלים מכם תקופה ארוכה כל כך?" כתבה לנו שרית, אם משפחה שבנה היה חולה במשך תקופה ארוכה. "תודה על תשומת לב לכל הפרטים הקטנים, על אריזה בקפידה מתוך מחשבה גם על נוחות השימוש, על דאגה לפינוקים לילדים, וגם לנו..."

 

 

התנדבות לקהילתיים

 

התנדבות בסיוע לילדים עם צרכים מיוחדים 

 "בזכות 'תוכנית הקלה' שלכם, הילד שלנו לא רק מקבל את כל מה שהוא צריך, הוא מקבל חיבה וחום, חיבוקים של ידיים אוהבות, ואנחנו מקבלים זמן מנוחה שאנחנו זקוקים לו כל כך", כתב לנו הראל, שבנו משתתף בתוכנית. "השיא הוא קייטנת הקיץ לילדים עם צרכים מיוחדים, שאתם מצליחים להפיק מדי שנה בשנה באופן מושלם, וברגע שחוזרים ממנה מחכים לשנה הבאה..."

 

התנדבות בסיוע טכני לקשישים ועריריים 

 המתנדבים שלנו מגיעים לבתים של קשישים כדי לסייע להם במשימות שאין ביכולתם לעשות בעצמם, כמו התקנת ידיות אחיזה במקלחת, תיקונים פשוטים ואחזקה. "אני אוהב לתת מעצמי לאחרים", סיפר אריה, אחד המתנדבים שלנו, שהוא עצמו כבר מעל גיל 70. "בתור אדם מבוגר אני מבין את החשיבות של אנשים ומשפחה שקרובים אליך, ושמח להיות כאן בשביל אנשים שאין להם משפחה שתהיה לידם".

 

הרשימה ארוכה. אין-ספור אפשרויות מוצעות, ולכולן מטרה אחת: לעשות טוב ולעזור לאחרים בעת צרה. הצטרפו למערך ההתנדבות שלנו.

 

מלאו את טופס ההרשמה למערך ההתנדבות ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם!

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כאן בשביל אחרים: התלמידים שלומדים בכל שבוע שיעור על התנדבות

שיתופי פעולה מרגשים בין מרכז היום לבוגרים עם מוגבלות בתנועה של 'עזר מציון' בנחלים, עם מוסדות לימוד בנחלים שבהם התלמידים לומדים על נתינה בהתנדבות קבוצתית

ניצחתי את הסרטן, ועכשיו אני כאן בשביל אחרים

הם היו בצד הכואב, השתתפו כחניכים במחנות הנופש, שכבו במיטות בית החולים, והם יודעים סבל מהו. שלושה אנשים מופלאים שחלו, הבריאות והחליטו לעזור לאחרים, וכעת הם מספרים על התהליך שעברו ואיך בחרו לתת בחזרה.

לוקמיה: סרטן הדם

ישנם סוגים רבים של מחלות סרטן בהן הטיפול בהשתלת מח העצם עשוי להביא לריפוי מלא. מה ניתן ללמוד ממחלת הסרטן ומהו הטיפול הראוי ביותר לטיפול בסרטן הדם?
אנחנו עובדים בלהציל חיים