דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

איש הפאזלים של עזר מציון

הכירו את אלעד האיש שכמו בהרכבת פאזל אוסף שברי כאב ועצבות ויוצר תמונה של תקווה.

מה אתם עושים עם התחביב שלכם?

 

אלעד פריד מחיפה מנצל את שעות הפנאי שלו בדרך יצירתית; הוא עוסק בתחביבו – הרכבת פאזלים, ובו-זמנית משמח ילדים חולי סרטן מאושפזים. את הכינוי 'איש הפאזלים' קיבל אלעד כבר לפני שהגיע ל'עזר מציון'. מאז ומתמיד הוא אוהב להרכיב פאזלים, ולאחרונה החליט למנף את התחביב הזה כדי להעלות חיוך על פניהם של ילדים חולים ולהעניק להם חוויה וסיפוק. אחת לשבוע מגיע אלעד לבית החולים רמב"ם, נושא עימו ערכות פאזלים בכל מיני רמות. את הערכות הוא מחלק לילדים המאושפזים, ולאחר מכן מתיישב להרכיב איתם ביחד את התמונות היפות.

 

"המטרה היא להוציא אותם מהמיטות ומהמסכים ולתת להם ליהנות, להרגיש קצת יותר טוב..." מסביר אלעד. "לראות אותם נהנים ומצליחים אפילו במעט להתנתק מהמקום שהם נמצאים בו – זה עולם ומלואו". בעבור הילדים, כל פגישה עם אלעד היא רפואה. לכן אלעד פועל היום להרחיב את "חוג הפאזלים" המיוחד הזה גם למחלקות אחרות. "חשוב לנו להגיע גם לילדים המגיעים לטיפולים בבית החולים ואינם מאושפזים בו", הוא מסביר, "מטרתנו היא להגיע לכמה שיותר ילדים ולהמשיך לשמח ילדים רבים ככל האפשר. כבר קיבלתי אישור עקרוני ממקום עבודתי, וכך אוכל להגיע עם הפאזלים גם בשעות הבוקר, ולשמח גם את הילדים שאינם מאושפזים אך מתמודדים עם מחלה לא פשוטה".

אלעד בפעילות במחלקה האונקולוגית ברמב"ם
אלעד בפעילות במחלקה האונקולוגית ברמב"ם

התנדבות ועזרה לאחרים אינה חדשה לאלעד ולמשפחתו. אלעד מנהל בהתנדבות כמה קבוצות במיזם ההתנדבות הארצי של 'עזר מציון' – 'מחוברים לחיים', הפועל ברחבי הארץ ומסייע בכל נושא אפשרי לחולים ולבני משפחותיהם, לקשישים ולאנשים נוספים הזקוקים לעזרה.

מחלקת 'מחוברים לחיים' של 'עזר מציון' הוקמה בשנת 2015, ומאז בכל שנה היא נענית לאלפי פניות באמצעות 16,000 המתנדבים החברים בה ומחולקים לחמישה מחוזות ברחבי הארץ. קריאות העזרה להתנדבות מתקבלות במוקד הארצי הפועל בבני ברק, ושם מועברות לרכזי המחוזות, ומהם – אל המתנדבים. 'מחוברים לחיים' מסייעים בהסעת חולים אל בית החולים וממנו, בשינוע תרופות, ארוחות חמות ועוד, ופועלים בלי הרף בדרכים, כדי שכל אדם הזקוק לעזרה יקבל מענה.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כאן בשביל אחרים: התלמידים שלומדים בכל שבוע שיעור על התנדבות

שיתופי פעולה מרגשים בין מרכז היום לבוגרים עם מוגבלות בתנועה של 'עזר מציון' בנחלים, עם מוסדות לימוד בנחלים שבהם התלמידים לומדים על נתינה בהתנדבות קבוצתית

'עזר מציון' – התנדבות שמאפשרת לכם לעשות טוב

לכבוד יום המתנדב הבין-לאומי אספנו לכם את כל סוגי ההתנדבות שאפשר למצוא אצלנו ב'עזר מציון'. לכם נותר רק לבחור

ניצחתי את הסרטן, ועכשיו אני כאן בשביל אחרים

הם היו בצד הכואב, השתתפו כחניכים במחנות הנופש, שכבו במיטות בית החולים, והם יודעים סבל מהו. שלושה אנשים מופלאים שחלו, הבריאות והחליטו לעזור לאחרים, וכעת הם מספרים על התהליך שעברו ואיך בחרו לתת בחזרה.
אנחנו עובדים בלהציל חיים