דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*
 
בית אורנית

בית אורנית

בית הבראה לחולי סרטן ולבני משפחותיהם

על בית אורנית

היכן יכולים לבלות בבטחה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם? מי נמצא שם עבור המשפחה כאשר אחד ההורים או אחד הילדים חולה בסרטן? איפה ישנים הורים כשילדיהם מאושפזים במחלקות אונקולוגיות? 

שאלות אלו ואחרות היו הסיבה שמוטי זיסר ז"ל וד"ר ברכה זיסר הקימו את בית אורנית עם עזר מציון. 

בית אורנית, השוכן בפתח תקווה, משמש כתובת לכל הצרכים הפיזיים והנפשיים שחולי סרטן ובני משפחותיהם זקוקים להם כאשר אחד מבני משפחה מאושפז או מטופל במחלקה אונקולוגית, וכן בתקופת ההחלמה.   

בבית אורנית מוצעים למבוגרים, לילדים ולבני נוער פעילויות, חוגים ומתחמים מהנים ומיוחדים המאפשרים לא רק בילוי וכיף, אלא גם שיקום לחולי סרטן עם טיפולים רגשיים ותמיכה 

חדר המוזיקה שבבית אורנית כולל גם אולפן הקלטות מקצועי. בחדר האומנות מתקיימים חוגים וקבוצות טיפול. כמו כן יש במקום פינת חיחוג לגו של מאור איש הלגו, חדר משחקי וידאו ועוד.  

מערך התמיכה של בית אורנית מציע פעילויות ותמיכה גם להורים ולמבוגרים. חוגי מוזיקה משקמת, חוג אומנות שבכל שנה מציג בתערוכה מיוחדת יצירות אומנות של משתתפי הגלריה המקצועית, קבוצות פילאטיס, מדיטציה וניה, ועוד פעילויות רבות שמטרתן להקל ככל האפשר בתקופה לא קלה של התמודדות עם המחלה. 

במתחם 26 סוויטות ברמה מלונאית המיועדות למשפחות שבהן ילד או הורה מאושפז במחלקה אונקולוגית במרכז הארץ, ומשמשות להן מקום לינה ומרחב נשימה משפחתי או זוגי, הנחוץ להן כל כך. במקום חדר אוכל נעים שבו מוגשות ארוחות בוקר וערב ברמה מלונאית, לובי נעים ומרחבי דשא מטופחים. כך משמש בית אורנית 'בית' חם ומזמין לחולי סרטן רבים מכל רחבי הארץ ולבני משפחותיהם. 

על בית אורנית

אולי שאלת את עצמך

האם המקום מתאים מבחינה סטרילית לחולים אונקולוגיים?

 

כל המתחמים בבית אורנית מפוקחים ברמת הניקיון הגבוהה ביותר, כדי לאפשר לחולי סרטן, שהמערכת החיסונית שלהם חלשה, ליהנות ללא חשש בריאותי. כל מתחם עובר ניקיון וסטריליזציה תכופים, לפי הסטנדרטים הרלוונטיים.

חולה שהבריא אך עדיין זקוק לתמיכה רגשית, יוכל להיעזר בכם?

 

כן. אנחנו ממשיכים ללוות את החולה ואת המשפחה גם כמה חודשים לאחר ההחלמה. התמיכה בבית אורנית אינה מוגבלת לימי המחלה בפועל, אלא ניתנת גם לאחר ההחלמה, עד טווח של כמה חודשים כתהליך של שיקום לחולי סרטן.

השלכות המחלה ספציפיות מאוד למצבו הרגשי של כל אדם ואדם, ואם עברו כמה שנים והמחלים שוב מרגיש צורך בתמיכה, נפנה אותו לקבלת תמיכה בקהילה. 

איך אפשר להצטרף למערך התמיכה של בית אורנית ועזר מציון?

 

נציגי עזר מציון נמצאים בכל המחלקות האונקולוגיות בארץ, הן מחלקות למבוגרים הן מחלקות לילדים. מטופלים חדשים מופנים בדרך כלל על ידי הצוות לנציגי עזר מציון. הנציג מסביר ונותן מידע על מערך השירותים של עזר מציון ועל אפשרויות הסיוע הרבות שלנו לחולה ולבני המשפחה. אם אתם מאושפזים או מטופלים במחלקה אונקולוגית ולא יצרו איתכם קשר, השאירו פרטים. 

איך אפשר לתאם טיפול רגשי או לינה בבית אורנית?
 

תוכלו ליצור קשר ישירות עם בית אורנית: 03-9277777

או עם יומי, מנהל מערך התמיכה לילדים חולי סרטן: 052-8728336

או עם רבקה, מנהלת המחלקה לתמיכה בהורים צעירים חולי סרטן: 050-5555397

או פשוט השאירו פרטים כאן

ממתי יכולים חולים ובני משפחתם לקבל תמיכה בבית אורנית?
 

מרגע האבחנה של המחלה.

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כאן בשביל אחרים: התלמידים שלומדים בכל שבוע שיעור על התנדבות

שיתופי פעולה מרגשים בין מרכז היום לבוגרים עם מוגבלות בתנועה של 'עזר מציון' בנחלים, עם מוסדות לימוד בנחלים שבהם התלמידים לומדים על נתינה בהתנדבות קבוצתית

'עזר מציון' – התנדבות שמאפשרת לכם לעשות טוב

לכבוד יום המתנדב הבין-לאומי אספנו לכם את כל סוגי ההתנדבות שאפשר למצוא אצלנו ב'עזר מציון'. לכם נותר רק לבחור

ניצחתי את הסרטן, ועכשיו אני כאן בשביל אחרים

הם היו בצד הכואב, השתתפו כחניכים במחנות הנופש, שכבו במיטות בית החולים, והם יודעים סבל מהו. שלושה אנשים מופלאים שחלו, הבריאות והחליטו לעזור לאחרים, וכעת הם מספרים על התהליך שעברו ואיך בחרו לתת בחזרה.
אנחנו עובדים בלהציל חיים