דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>

נפש בריאה בגוף בריא – גם בגיל השלישי

ימי השרב האחרונים והקיץ המתקרב מפתים אותנו להישאר בבית הממוזג. החום הכבד של הקיץ הישראלי, בשילוב המצב הביטחוני הלא יציב, גורמים לכולנו לחשוב פעמיים לפני כל יציאה מהבית, ועושים את הבילויים בחוץ למזמינים פחות, בעיקר לבני גיל הזהב.
כולנו יודעים כי פעילות גופנית משמעותית מאוד לבריאות הנפש, בעיקר כשמדובר בבני הגיל השלישי. משום כך הפקנו בשבילכם סדרת סרטוני הדרכה להתעמלות בגיל השלישי בבית, המראה איך גם בבית אפשר להיות בתנועה ולשמור על הבריאות, בעזרת חפצים שיש לכולנו בבית. בכתבה שלפניכם תוכלו לצפות במבחר סרטוני התעמלות לגיל השלישי – להתעמלות עם מקל, להתעמלות עם כדור, להתעמלות בישיבה ועוד – ולהתאים את הפעילות לרמת התפקוד שלכם או של הזקן שעימו אתם נמצאים.

 

התעמלות לגיל השלישי בישיבה 


התעמלות לגיל השלישי בישיבה מאפשרת שחרור ושמירה על תנועה גם במצבים שעמידה ממושכת אינה אפשרית. יש כמה תרגילים ופעילויות שאפשר לעשות בישיבה, כדי להקל על כאב ולהגדיל טווחי תנועה בידיים ובצוואר. 

 


התעמלות לגיל השלישי בישיבה – הפחתת מתח מהכתפיים ומהגו העליון


בעזרת תרגילי התעמלות על כיסא, שיש לכולנו בבית, נוכל להקל מעומס שרירי הגו העליון והכתפיים.

 

 

 


התעמלות לגיל השלישי בישיבה – הפחתת מתח משרירי הצוואר


ישיבה ממושכת בלי תנועה במציאות של לחץ נפשי מכווצת את השרירים שסביב הצוואר והראש וגורמת כאב, אי-נוחות ומגבלות בתנועה. בעזרת תרגלי התעמלות לגיל השלישי בבית, נקל את הכאב ונגדיל את טווחי התנועה במפרקים אלו.

 

 


התעמלות לגיל השלישי בישיבה – עיסוי משחרר 


עיסוי לאורך כל היד כולל כף היד והאצבעות, בעזרת בן זוג, יוביל לתחושה נעימה, להגברת זרימת הדם ולסילוק חומצה מהשריר, הגורמת כיווץ יתר ותחושת אי-נוחות.

 

 


תרגילי התעמלות לגיל השלישי – התרגעות באמצעות נשימה


תרגול נשימתי פשוט יסייע לאוורור הריאות, יעלה את ריכוז החמצן בגוף ויוביל לתחושת הקלה ורווחה.

 

 


 שיפור הזיכרון בגיל השלישי


פעילויות משחק שאפשר לעשות גם בישיבה, עשויות לשפר את המצב הנפשי, ליצור הסחת דעת וגם לשפר את הזיכרון. 


משחק קלפים


פעילות משחקית קלה ומהנה עם בן זוג תסייע בהסחה מעומס חדשות המלחמה, תגביר שמחה וצחוק, תוביל לתחושת הישג והצלחה ותוסיף לתחושת העצמאות. 

 

 


עיון באלבומים משפחתיים


עיון באלבומים משפחתיים נותן לנו שעה של הנאה, התרפקות על חוויות מהעבר, שיח משותף והסחת דעת מטרדות היום-יום, מכאבים ומדאגות.

 

 


התעמלות לגיל השלישי עם כדור


התעמלות עם כדור בגיל השלישי מאפשרת שחרור והגברה של זרימת הדם בגוף, וגם מחזקת את תחושת ההצלחה ואת הדימוי העצמי, בד בבד עם תחושת שמחה על בילוי משותף.


משחק כדור וכיסא

 

 

קליעה לסל


באולינגשחרור ועיסוי

התעמלות בגיל הזהב חשובה מאוד להגברת הזרמת הדם ולתחושת שחרור באיברים. בעזרת כדור עיסוי קטן ניתן לפוגג את המתח בשרירים ולחוש משוחררים יותר.

 

 

 


התעמלות לגיל השלישי בהליכה


הליכה סביב שולחן בפרק זמן קצוב מראש היא פעילות קלה המשפרת את הניידות, מקטינה את זמן הישיבה הממושך, מגבירה את היציבות ושיווי המשקל וגורמת תחושת הישג.

 

 


הסרטונים צולמו במסגרת פרויקט 'נעים בבית' הפועל מטעם אגף הסיעוד של עזר מציון. מעטפת השירותים של האגף הניתנת בלא תשלום, כוללת שירותי נסיעה באמבולנס, השאלת ציוד רפואי וציוד שיקומי, הפגת בדידות, וכן שירותים רבים נוספים שמטרתם להקל על קשישים ובני משפחותיהם. 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה| עזר מציון

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה| עזר מציון

מניעת נפילות בגיל השלישי- כל מה שצריך לדעת

מניעת נפילות בגיל השלישי, כל המידע על הגורמים לנפילות בגיל מבוגר, וטיפים איך ניתן למנוע נפילות במאמר הבא
אנחנו עובדים בלהציל חיים