דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

זיו שילון - קטוע יד אבל לא מרים ידיים

זיו שילון, האיש שאיבד את ידו השמאלית, שכמעט איבד את חייו, ובחר לדבוק בחיים ולהסתכל לקושי בעיניים ולחייך. זכינו לשבת עם זיו שילון לשיחה על התמודדות עם הקשיים ביומיום ולקבל ממנו ארבעה טיפים שנותנים לנו השראה וכוח להתמודד עם הקשיים האישיים שלנו. שיחה על נתינה וקבלה, ועל המפגש של זיו עם עזר מציון.
שם הכותב : קרדיט תמונה: שי פרנקו

קצת על זיו שילון 

 

זיו שילון הוא יזם, מרצה ופעיל חברתי ישראלי. במהלך שירותו הצבאי כקצין בחטיבת גבעתי איבד את ידו השמאלית, אך במקום לשקוע בייאוש ודיכאון, זיו בחר בחיים, ומאז הוא סמל ללחימה בעוז והתמודדות עם קשיים. קיבלנו ממנו ארבעה טיפים מדהימים להתמודדות עם קשיים שנותנים לנו כוח להמשיך גם כשקשה.

"ב23 באוקטובר 2012, חיי השתנו ללא היכר" מספר זיו, "עד אותו היום הייתי מפקד פלוגת לוחמים בחטיבת גבעתי, ובאותו היום נפצעתי בפעילות מבצעית, איבדתי את ידי השמאלית, ונפגעתי קשה בידי הימנית.  עברתי שיקום ממושך במשך קרוב לשנה. כשהשתחררתי מבית החולים חיפשתי משמעות חדשה לחיים שלי. הפציעה שינתה אותי. לא רק שלא הייתי כבר בצבא, ולא רק שהייתי פצוע, אלא שפתאום חשתי שאין לחיים שלי משמעות. כמפקד אתה רגיל להיות בנתינה מאוד אינטנסיבית בצבא, גם עבור הלוחמים שלך, וכמובן גם לביטחון מדינת ישראל ותושביה.אחרי הפציעה, חיפשתי דרך חדשה לקום מהקושי. וגיליתי דרכים שונות שיכולות, לדעתי, לעזור לכל אחד העומד בשעת משבר.

 

 

הטיפים של זיו שילון איך להתמודד עם משבר

 

קשר עם המשפחה וחברים

שמירה על קשר הדוק עם משפחה וחברים. בלעדיהם לא הייתי במצב שאני היום. הם היו עבורי לאורך כל הדרך. הקיפו את עצמכם באנשים אהובים.

 

התקדמו בקצב שלכם

התקדמו בקצב הנכון לכם: שלב שלב, לאט לאט. לא צריך לחשוב על הישגים שוברי שיאים, אלא להעריך כל הישג קטן. קחו את הזמן ולכו בקצב שלכם. במקרה שלי, גם לחבר תקע של מטען לשקע, או להצליח ללבוש חולצה לבד בפעם הראשונה, היו משמעותיים.

 

היאחזו בטוב

יש נטייה לתת לדברים שליליים להשתלט לנו על החיים. בסוף, יש לנו בחירה איך להסתכל על המצב. השתדלתי תמיד לעשות את המקסימום ולהסתכל על מה שיש לי, ולא להסתכל לאחור, כי אין לי יכולת לשנות את העבר ולדעת מה היה קורה אם. נותר רק לקבל את המצב ולהבין מה צריך לעשות הלאה.

 

משמעות לחיים

בחרו לקבל משמעות לחיים מתוך הנתינה לאחר: התחלתי להרצות בפני נוער בסיכון, יזמתי פרויקטים שונים. מצאתי דרכים לעזור לאחרים, כמו שעשיתי לפני הפציעה שלי. כשנתתי לאחרים, קיבלתי המון.

 

 

זיו שילון מספר על עזר מציון 

 

את העשייה של "עזר מציון" הכרתי כשאמא שלי חלתה. אמי התמודדה עם סרטן במשך שבע שנים. לאורך כל אותה תקופה עזר מציון היו שם עבורה. תומכות הרווחה ישבו לצידה ועודדו אותה בבית החולים ובטיפולים השונים. כשנזקקנו לציוד רפואי, דאגו בעמותה לספק לנו ציוד איכותי ומתוחזק, ואף ייעצו לנו איזה ציוד רפואי מתאים למצבה של אמא.

 

המתנדבים והפעילים של עזר מציון הזכירו לי כל יום מחדש שהעזרה לאחר היא הנותנת חיות וכוח, והיא בעלת השפעה הן על הצד המקבל והן על הצד הנותן.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

עמיחי שינדלר משתף: "יש לי רצון להרים את הבן הקטן שלי על הידיים"

עמיחי שינדלר נפצע אנושות בפרעות שמחת תורה. שמונה חודשים אחרי, בעיצומו של תהליך שיקום אינטנסיבי, הוא משתף ומקווה לטוב

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם

מהצלת חיים בטנק - להצלת חיים בבית

קראו על המפגש המרגש בין הודיה רוזנפלד בת השנתיים ובין נדב שהציל את חייה
אנחנו עובדים בלהציל חיים