דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

בכל מקום, כל הזמן: הכירו את 'מחוברים לחיים'

הכול התחיל בכמה מתנדבים שרצו לעשות חסד 'על הדרך' והסיעו ברכבם חולים או שינעו תרופות. החסד הדביק אנשים נוספים ומערך המתנדבים גדל לממדים שלא דמיינו. הכירו את 'מחוברים לחיים': האנשים עם הלבבות הגדולים שמגלגלים חסד שפרץ הרבה מעבר לגבולות המכונית

מחלקת 'מחוברים לחיים' של 'עזר מציון' מונה 16,000 מתנדבים ברחבי הארץ. המתנדבים מחולקים לחמישה מחוזות – צפון, דרום, ירושלים, מרכז, מודיעין – ועל כל מחוז ממונה רכז.
פעילות 'מחוברים לחיים' החלה בשנת 2013 כפעילות מקומית, אך לאחר שנתיים הובן כי הצורך רחב וגדול, ובשנת 2015 נעשתה 'מחוברים לחיים' למחלקה רשמית בעמותה. מאז המערך גדל והולך, ובשנה האחרונה נקלטו בו כ-120,000 פניות. מוקד 'מחוברים לחיים' פתוח מהשעה 7:30 בבוקר ועד השעה 23:00 בלילה, ולאחר מכן הוא עובר לפעילות דוא"ל עד 2:00 לפנות בוקר. כל פנייה מועברת אל המחוז המתאים לה ומתקבלת אצל ראשי הקבוצות. ראשי הקבוצות הם מתנדבים מסורים המנהלים קבוצות וואצאפ ומתווכים בין מבקשי עזרה לבין המתנדבים. ראשי הקבוצות מסורים למשימתם סביב השעון ועושים זאת בהתנדבות מלאה לכל אדם בכל שעה, עם חיוך ומאור פנים.

 

 

המתנדבים

 

ההצטרפות לקבוצות 'מחוברים לחיים' קלה ופשוטה: המתנדב או המתנדבת מגיעים אל קבוצת מיון אלקטרונית, ודרכה הם מתמיינים לאזור הגיאוגרפי המתאים להם. משם, בשיחה קצרה עם רכז האזור, הם נכנסים אל הקבוצה המתאימה. קבלת המשימות נעשית באמצעות קבוצות וואצאפ – לכל אזור ותחום התנדבות יש קבוצה ייעודית, ובה מופצות הבקשות ומתקבלים האישורים. כיום, מתנדבי 'מחוברים לחיים' מגיעים מכל הארץ ונמצאים בכל מקום, וכך המענה מהיר, יעיל ופשוט. המערכת נבנתה כך מתוך רצון עמוק ואמיתי לענות לכל אדם על כל צורך, גם אם מדובר במקום רחוק או במקרה יוצא דופן.

 

 

מערך הפעילות הרחב

 

בדרכים

עיקר הפעילות של 'מחוברים לחיים' נעשית בדרכים: המתנדבים משנעים תרופות וציוד רפואי, בדיקות ומבחנות לבתי חולים ולמשפחות של מאושפזים. בנוסף, משנעים המתנדבים עוגות ומזון לקפיטריות של עזר מציון המפוזרות בבתי החולים בארץ.
המתנדבים מסיעים חולים ומלוויהם לבדיקות בבתי חולים וחזרה לבתיהם.
בכל אזור פועלות קבוצות המצויות בקשר ישיר עם קופות החולים והרשויות המקומיות, כדי לעזור לקשישים ולמרותקי בית להגיע לבתי חולים, למוקדי קבלת חיסונים ועוד, ולספק להם תרופות ומרשמים.

 

מאגר מח עצם

מתנדבי 'מחוברים לחיים' נוסעים לעיתים ברחבי הארץ כדי לחסוך לתורמי מח עצם יציאה מהבית לצורך בדיקות לאחר מציאת התאמה ראשונית. הם דוגמים דמים, משנעים מבחנות ועוד, וכך מסירים כל עיכוב אפשרי בדרך לתרומת מח עצם מצילת חיים.

 

הקבוצה הבין-לאומית

מה קורה אם אישה בישראל מגלה שאחיה, חולה אונקולוגי החי בלונדון, זקוק להשתלת מח עצם, והיא צריכה לבדוק בדחיפות אם היא מתאימה לתרום לו? למקרים כאלה ועוד הוקמה הקבוצה הבין-לאומית של 'מחוברים לחיים'. חבריה הם עובדים ובעלים של סוכנויות נסיעות. הם מקבלים בקשות לשינוע תרופות (המגיעות עם מרשמים מסודרים ונבדקות ביסודיות), דגימות דם וגם שינוע רפואי במידת הצורך. הם יוצרים קשר עם לקוחות שמתכננים נסיעה למדינות המדוברות, ומבקשים מהם לעזור במקרים דחופים.

 

בישול ואפייה

המתנדבים של 'מחוברים לחיים' מחפשים להרבות טוב בעולם וכך הורחבה הפעילות של 'מחוברים לחיים' גם לאפיית עוגות לקפיטריות של עזר מציון. הקפיטריות של 'עזר מציון' מחלקות קפה ומאפה לחולים ולמלוויהם בבתי החולים ברחבי הארץ. את המאפים אופות מתנדבות 'מחוברים לחיים' בבתיהן, והם משונעים על ידיד המתנדבים לבתי החולים. יש קבוצות נוספות שמסייעות למשפחות שבהן אחד ההורים או אחד הילדים חולה. הן משנעות אליהם ארוחות חמות שבישלו מתנדבות, בגדים מוכנים ללבישה שגיהצו מתנדבות, ועוד ועוד, וכך מקלות עליהם את תקופת ההתמודדות.

 

עזרה מקצועית

חולה או קשיש צריך לעיתים קרובות עזרה במטלות בסיסיות, בתחזוקת הבית ועוד, החל מתיקון מקרר או החלפת נורה ועד צרכים מורכבים יותר. מערך ההתנדבות מחובר למשרד לשוויון חברתי ומקבל ממנו פניות לעזרה. לאחרונה התבקשו מתנדבים לעזור לחולים סיעודיים ולקשישים בלימוד ובקידום טכנולוגי, כדי שיוכלו להיעזר באפליקציות חיוניות בחיי היום-יום.

 

המתנדבים של מחוברים לחיים משקיעים ממרצם וזמנם למען עזרה לזולת ומנסים לתת מענה בכל מקום ובכל שעה.


מעוניינים להצטרף לפעילות של מחוברים לחיים? לחצו כאן

 

 

לפנייה למוקד מחוברים לחיים: 

073-24-77777

בין השעות 07:30 – 02:00 בלילה

 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כאן בשביל אחרים: התלמידים שלומדים בכל שבוע שיעור על התנדבות

שיתופי פעולה מרגשים בין מרכז היום לבוגרים עם מוגבלות בתנועה של 'עזר מציון' בנחלים, עם מוסדות לימוד בנחלים שבהם התלמידים לומדים על נתינה בהתנדבות קבוצתית

'עזר מציון' – התנדבות שמאפשרת לכם לעשות טוב

לכבוד יום המתנדב הבין-לאומי אספנו לכם את כל סוגי ההתנדבות שאפשר למצוא אצלנו ב'עזר מציון'. לכם נותר רק לבחור

ניצחתי את הסרטן, ועכשיו אני כאן בשביל אחרים

הם היו בצד הכואב, השתתפו כחניכים במחנות הנופש, שכבו במיטות בית החולים, והם יודעים סבל מהו. שלושה אנשים מופלאים שחלו, הבריאות והחליטו לעזור לאחרים, וכעת הם מספרים על התהליך שעברו ואיך בחרו לתת בחזרה.
אנחנו עובדים בלהציל חיים