דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מעגל של נתינה

אייל חלה בסרטן וחייו ניצלו בזכות תרומת מח העצם של אסאל. כעבור כמה חודשים, בתו של אייל, לינור, זכתה אף היא לתרום מח עצם ולהציל חיים. צפו במפגש המרגש של אייל ועשהאל.

אייל, אבא של לינור וארבעה ילדים נוספים, חלה בסרטן לפני שנה וחצי. לינור, שליוותה את אביה לאורך כל הטיפולים, שמעה יחד איתו שדרכו היחידה להינצל היא לעבור השתלת מח עצם. לאחר ימים ארוכים של המתנה, דרך המאגר של עזר מציון נמצאה לאייל ישועה. תורם מח עצם מתאים גנטית, שיוכל לבצע עבורו תרומה אנונימית, שתציל את חייו.

 

כמה חודשים לאחר אותה תרומה מוצלחת, בזמן בו אייל, לינור, ובני משפחתם המתינו שיגיע הזמן בו יוכלו להיפגש עם אותו התורם לראשונה, כדי להודות לו, לינור החליטה להצטרף למאגר מח העצם כדי לקבל הזדמנות להציל חיים ולתת למשפחה אחרת את המתנה אותה קיבלה. היא נתנה דגימת רוק וקיוותה שיבוא יום והיא גם תזכה להציל חיים. כעבור מספר חודשים, לינור קיבלה טלפון ממרכז ההתאמות של מאגר מח העצם של עזר מציון, שבו הודיעו לה כי נמצאה מתאימה לתרום מח עצם לתינוק קטן שחלה במחלה וזקוק לתרומה. לינור לא היססה ותרמה מח עצם בהליך פשוט הדומה לבדיקת דם.

 

אביה של לינור סיפר בהתרגשות על היום שבו קיבלה לינור את הבשורה שהיא מתאימה לתרום מח עצם: "יום אחד, היא מתקשרת אליי, בוכה בלי הפסקה. היא סיפרה לי שהתקשרו אליה מעזר מציון ואמרו לה שנמצאה מתאימה לתרומת מח עצם. נבהלתי מהבכי שלה, חשבתי שהיא בוכה מחשש לכאב מהתרומה, והבנתי שהיא בוכה מהתרגשות. שאלתי את עצמי, מה הסיכויים שדבר כזה יכול לקרות? זו סגירת מעגל".

 

מאגר מח העצם של עזר מציון פועל ללא הרף עבור משפחות כמו משפחתם של לינור ואייל, והמשפחה של אותו התינוק אותו הצילה. במאגר מח העצם של עזר מציון קיימות מעל מיליון דגימות שהן פוטנציאל ממשי להצלת חיים. ההצטרפות למאגר נעשית באופן פשוט ע"י לקיחת דגימת רוק. תרומת מח עצם גם היא תהליך פשוט המתבצע בבית המאגר של עזר מציון בתהליך הדומה לבדיקת דם. בזכות המאגר ניצלו חייהם של אלפי חולים, ושל אלפי משפחות שזכו לחיים.

 

מאגר מח העצם של עזר מציון מהווה חלק משמעותי ממעטפת השירותים הרחבה של עזר מציון עבור חולים ובני משפחותיהם, ונמצא בבית אורנית, אשר מאפשר אירוח ברמה מלונאית ליד בית החולים שניידר, לחולים ובני משפחותיהם.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כל המציל נפש אחת בישראל - המפגש בין יוסף חיים תורם מח עצם ולוולדימר הנתרם

יוסף חיים תרם מח עצם וקיים את הכתוב "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא", בואו לקרוא על המפגש המרגש בין יוסף חיים לוולדימיר, הנתרם >>

סמל דניאל חמו הי"ד הציל חיים בחייו ובמותו

סמל דניאל חמו הי"ד, שנהרג בג'בליה, הציל חיים בחייו ובמותו. הוא זכה לתרום מח עצם בעיצומה של הלחימה והציל חיים של אישה שהייתה זקוקה בדחיפות לתרומה! הכנסו לקריאת סיפורו של הגיבור דניאל חמו

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם
אנחנו עובדים בלהציל חיים