דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

איך בוחרים גן לתינוק עם מוגבלות פיזית, חושית או שכלית?

לאחר תהיות וחששות הגעתם עם הילד שלכם לאבחון, ועכשיו כבר יש שם לקושי שלו: מוגבלות פיזית, מוגבלות חושית או מוגבלות שכלית. מי כמוכם יודע כמה חשוב שהוא יקבל טיפול מקצועי מיטבי במסגרת איכותית המתאימה לצרכיו, אך מגוון האפשרויות מבלבל אתכם. במאמר קצר זה נעשה סדר במבחר האפשרויות העומדות בפניכם בבחירת מסגרת מתאימה לילד במימון המדינה, בהתאם לאבחנה שניתנה לו ובהנחיית הרופא המטפל והמכון להתפתחות הילד.

מעון יום שיקומי

מעון יום שיקומי פועל על פי תוכנית אישית הנבנית לכל ילד בהתאם לצרכיו האינדיווידואליים. הצוות המקצועי של המעון נותן לפעוט את הטיפולים ההתפתחותיים הנדרשים לו, במימון קופת החולים שבה הוא מבוטח, וכך נחסך הצורך לרוץ לקופת חולים לקבלת טיפולים אלו.

 

 

מי זכאי למעון יום שיקומי?


פעוטות בני חצי שנה עד שלוש שנים המקבלים גמלת ילד נכה כולל טיפולים פרא-רפואיים.
פעוטות בני חצי שנה עד שלוש שנים הזקוקים לטיפוליים התפתחותיים והם עומדים באחד מתנאים אלו: ועדת אבחון קבעה כי יש להם מוגבלות שכלית התפתחותית; יש להם עיכוב התפתחותי ניכר; גורם מוסמך קבע כי יש להם לקות ראייה בשתי העיניים או בשתי האוזניים ולכן נדרשת השמתם במעון יום שיקומי; ועדה מטעם משרד הרווחה ומשרד הבריאות קבעה כי נדרשת השמתם במעון יום שיקומי בשל מוגבלותם הרבה, או שנקבע כי יש להם פגיעה נוירולוגית המתבטאת בלקות מוטורית קשה בשתי גפיים לפחות.

 

שילוב במעון יום רגיל

 

שילוב הפעוט במעון יום רגיל, עם סייעת אישית או באמצעות שילוב קבוצתי של כמה פעוטות עם מוגבלות וסייעת משלבת, עשוי לשפר את הסתגלותו של הפעוט לסביבה טבעית ואת יכולתו להיטמע בה. מטרת סייעות השילוב היא לשפר את תפקודו של הילד ולהעניק לו ליווי אישי וטיפול צמוד המאפשר את שילובו במעון או במשפחתון.
סיוע עם סייעת צמודה אפשרי עד ארבע שעות ביום, ולכן אם ילדכם זקוק לסייעת למשך זמן ארוך מזה, הוא לא יוכל להשתלב במסגרת זו. 'עזר מציון' מצמידה סייעות חמות ומקצועיות לילדים עד גיל שלוש וחצי עם נכות או עם מגבלה פיזית, חושית או שכלית, המשולבים במעונות או במשפחתונים וזקוקים לסיוע בשילובם.

 

באמצעות 'עזר מציון' תוכלו להתאים לילדכם סייעת איכותית ולשמור על קשר שוטף עם הסייעת, עם המנהלת המעון או המשפחתון ועם העובדת הסוציאלית.

 

 

מי זכאי לסייעת במעון יום רגיל?

 

תינוקות ופעוטות עם מוגבלות, מגיל חצי שנה עד גיל שלוש שנים, שמכון להתפתחות הילד או רופא מומחה בתחום נתנו המלצה לשלבם במסגרת רגילה.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

חרדות אצל ילדים ונוער? אפשר לעזור!

צפו בהקלטות של הרצאות מרתקות שנמסרו ביום עיון מיוחד בנושא חרדה בילדים ובנוער, שערך האגף לקידום הילד של 'עזר מציון'

גמילה מחיתולים כתהליך של עצמאות וביטחון

גמילה מחיתולים - מתי מתחילים גמילה מחיתולים ואיך עושים את זה נכון? בואו לקרוא איך תיצרו עבור הפעוט שלכם סביבה מתאימה לגמילה ואיך לעבור את זה בקלות ובטוב. הכנסו לכל הטיפים שלנו>>

ויסות חושי- מפתח להצלחה

מהו ויסות חושי וכיצד הוא קשור לקושי בוויסות רגשי? איך מזהים את הקושי ואיך אפשר לסייע?
אנחנו עובדים בלהציל חיים