דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

חמישה מסלולי טיולים נגישים לכיסאות גלגלים

בארץ ישראל היפה יש מאות מקומות מופלאים לטייל בהם וליהנות מטבע הבריאה ומיופייה. במקומות רבים יש גם גישה לכיסאות גלגלים | הגישה נסללה מתוך מטרה לאפשר לאנשים המוגבלים בכיסא גלגלים ליהנות מכל הטוב והיופי של הארץ שלנו | לפניכם חמישה מסלולים שנבחרו על ידינו מכל רחבי הארץ כפרקטיים וכבעלי ערך מוסף לטיול והנאה

אין יותר כיף מלצאת לטיול משפחתי ביום נעים של קיץ או אביב. להסתובב ליד אגם עם רוח נעימה, לטייל בין עצים ירוקים, לשבת לפיקניק באמצע היער... אלו החוויות המשפחתיות הנעימות שנשארות אתנו לאורך זמן. שלא לדבר על תמונות מהממות!

כשאחד מבני המשפחה מוגבל בתנועה, טיולים דורשים תשומת לב מיוחדת- אך הם מזמן כבר לא בלתי אפשריים. הדבר היחיד שצריך זה תשומת לב לפרטים, כדי לוודא מראש שמדובר במסלול טיול נגיש. 

טיול נגיש- מה זה?

טיול אשר אנשים מוגבלי תנועה יכולים לקחת בו חלק בקלות. בין אם מדובר בשמורות טבע בהן ניתן להחנות רכבי נכים, טיולים על מישור רחב מספיק לכיסאות גלגלים, ושמורות אשר יש בהן דרכי גישה מרוצפות, מעקה לאורך המסלול, ולרוב מסלולים אשר יש בהם הכל יחד, במטרה לאפשר לבני המשפחה כולה טיול נעים וחוויתי, גם אם אחד מהם זקוק למסלול נגיש יותר.

מסלולי טיול נגישים

בישראל, ישנם מסלולי טיול נגישים רבים הכוללים פינות ישיבה למנוחה, ומיועדים לעגלות ילדים, כיסאות גלגלים או מתקשים בהליכה. בכתבה זו נפרט על חמישה מסלולי טיול נגישים, אשר יאפשרו לכם, למשפחתיכם או לקרובים לכם, יום טיול חוויתי ומהנה, בלי כל מגבלה. 

 

חורשת טל

חורשת טל היא אתר טבע ונופש, בה גן לאומי בו מדשאות רחבות ידיים, ברכות שכשוך ובריכה עמוקה שמקורה בנחל דן. בחורשת טל ישנה חורשת אלונים, בה צומחים עצי אלון גדולים, ולידם שמורת הסחלבים, המציגה מגוון נדיר של מיני סחלבים שלא קיימים בשום מקום אחר בישראל.

בחורשה יש חנייה נגישה, מבואה, בתי שימוש ומלתחות נגישות, שבילי אספלט שמקשרים את המבואה עם הליבה של חורשת טל, שולחנות פיקניק נגישים ואזורי ישיבה מוצללים, ברזיות, רמפת כניסה לאדם עם מאחזי יד, מאחזי יד במדרגות, שילוט הכוונה וזיהוי ושילוט מידע. 

שמורת תל דן

שמורת תל דן מאפשרת בילויים נחמדים לכל המשפחה: מסלול נעים ומעגלי, המותאם לכיסאות גלגלים ועגלות. מעיינות "גן עדן", פלגי מים זורמים ולאורכם יער. "עץ פו הדב", עץ גדול וחלול- אטרקציה מהנה לילדים, בריכת שכשוך, אפיק נחל דן, מקור מים במעיין הדן, תל דן, אחד מתלי העתיקות הגדולים בארץ, המשמר את שרידיה של עיר קדומה, בת כ- 5,000 שנה, ועוד שרידים היסטוריים רבים. 

בשמורה ישנה חניה מונגשת, מבואה ומרכז שירות למטייל, בתי שימוש, שולחנות פיקניק וברזיות, שבילי בטון ועץ המובילים מהמבואה ועד למוקדי העניין העיקריים. לאורך השיבלים הונגשו פינות ישיבה למנוחה, שילוט הכוונה וזיהוי ושלטי הסבר ודגמים. 

 

גן לאומי קיסריה

הגן הלאומי של קיסריה הוא גן יפיפה ורחב ממדים, שממוקם ממש על החוף של קיסריה. הגן מלא בעתיקות מתקופות שונות בהיסטוריה של קיסריה, ומאפשרות למבקרים לצלול לתקופות אחרות ומרתקות. בבגן מתחמים רבים, בניהם מתחם התאטרון, בו ניתן לשבת בתארון רומי, מתחם ההיפורדום, בו אפשר לראות מבנה שירותים עתיק, את טיילת הים ובית מרחץ, מתחם העיר העתיקה והנמל, בו נמצא מרכז מבקרים נמל קיסריה, ועתיקות נוספות, ופעילויות שונות, בניהן סיורי עששיות בלילה, וסיורים מודרכים על ידי מתנדבים. 

בגן הלאומי ישנה חנייה מונגשת בשני מיקומים שונים, שבילי בטון או עץ מהכניסה ועד למוקדי העניין, מאחזי יד במדרגות, מרפסות תצפית מונגשות, שילוט הכוונה וזיהוי ושלטי מידע, מרכז מבקרים, חנויות, בתי קפה ומסעדות. בנוסף, ישנו מרכז מבקרים חדש ומונגש, הכולל מערכות עזר לשמיעה, וכתוביות בסרטים. 

גן לאומי מצדה

הגן הלאומי מצדה הוא פרט היסטורי מרתק מהעבר של עם ישראל. על המצדה נלחמו הלוחמים היהודים האחרונים מול הצבא הרומאי, לפני הסוף המר, ותחילתה של הגלות. בראש ההר במה יפיפיה, עליה שרידי ארמונו של הורדוס. הגן מחולק למתחמים, בניהם המתחם המזרחי: בו נמצא מוזיאון מצדה, המאפשר למבקרים רקע היסטורי המשלב תסכית וחוויה תיאטרלית, רכבל, שמחליף את העלייה למצדה ב"שביל הנחש", מסלול למיטבי לכת, ואת המתחם המערבי, בו נמצא חניון הלילה, מסלול העליה "הסוללה", שרידי הארמון הצפוני של הורדוס, שרידים נוספים מדהימים מהתקופה, ובלילה מוצג המופע הלילי החדש- "מצדה משקיעה לזריחה". 

במתחם המזרחי, ישנה חנייה מקורה, מוזיאון מונגש, אולמות הקרנה ומעליות, והרכבל והגשר מונגשים, המונגשים לכיסאות גלגלים. ישנם שבילי בטון, בתי ישמוש, מאחזי יד במדרגות, ספסלים, כניסה מונגשת לחלק משמעותי מהעתיקה, תצפיות והדגמים. הרכבל יכול לאפשר פיצול של המשפחה או החברים, כאשר חלק רוצים לעלות במסלול אתגרי ולפגוש את השאר למעלה, בראש ההר. במתחם המערבי, ישנה חניה, בתי שמוש, מרכז שירות, מאחזי יד במדרגות, שילוט הכוונה וזיהוי. אל החיזיון האור קולי ישנם שבילים מרוצפים, מקומות חנייה יעודיים לאנשים הנעזרים בכיסאות גלגלים, מאחזי יד במדרגות, ומערכת עזר להנגשת שמע.

 

גן לאומי אפולוניה

הגן האלומי שוכן על מצוק כורכר שמשקיף על החוף של הרצליה. באתר מבצר צלבני מרשים, עתיקות הוילה הימית הרומית- אלה ניתן להגיע דרך שביל יפיפה על הים, ושרידי המבצר הצלבני. 

בגן ישנן חניות מנוגשות, מרכז שירות למטייל, פינת פיקניק, בית שימוש, שביל בטון מעגלי מהחנייה למתחמי האתר, מאחזי יד במדרגות, מרפסת תצפית לנוף, ספסלים, ברזיות, ושילוט הכוונה וזיהוי. בתא רניתן לשאול כיסא גלגלים לסיור. 

 

לסיכום,

ישנם מסלולי טיול נגישים רבים בישראל, המאפשרים פעילות מהנה ביותר לכל המשפחה, שמאפשרים לכם לארוז תיק עם אוכל טעים ושתייה, לקחת מצלמה, ולהינות כולכם, בלי דאגות. 

אז קדימה, צאו לדרך!

 

 

 

 

 

.

 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

עמיחי שינדלר משתף: "יש לי רצון להרים את הבן הקטן שלי על הידיים"

עמיחי שינדלר נפצע אנושות בפרעות שמחת תורה. שמונה חודשים אחרי, בעיצומו של תהליך שיקום אינטנסיבי, הוא משתף ומקווה לטוב

מרותק לכיסא גלגלים -סיפורו של נדב שמצא עצמו מוצף עם הפנים במים

ברגע אחד השתנו חייו של נדב מקצה אל קצה. מנער ספורטיבי, הפך לנכה מהכתפיים ומטה. נדב ואימו, סילבי, . סיפרו לנו קצת על התהליך שעברו, ואיפה כן ניתן, בתוך כל הקושי, למצוא את האור. צפו בראיון>>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים