דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

עמיחי שינדלר משתף: "יש לי רצון להרים את הבן הקטן שלי על הידיים"

עמיחי שינדלר נפצע אנושות בפרעות שמחת תורה. שמונה חודשים אחרי, בעיצומו של תהליך שיקום אינטנסיבי, הוא משתף ומקווה לטוב

עמיחי שינדלר מספר על עבודתו בעזר מציון


עד שבעה באוקטובר עבד עמיחי שינדלר, עובד סוציאלי בהכשרתו, מטעם אגף בריאות הנפש של 'עזר מציון' בריכוז ובהפעלה של המועדון החברתי למתמודדי נפש בנתיבות. "זכות גדולה להיות חלק ממשפחת 'עזר מציון'", הוא אומר, "ראשית מההיבט המהותי – להיות שותף בארגון שכל מטרתו לעשות טוב בעולם, ושנית מההיבט של מקום שאתה מרגיש בו חלק ממשפחה שנותנת לך גב – בחשיבה, בעשייה וברצון לשפר את העזרה לזולת עד המקסימום".
אחת לשבוע הוא היה מגיע להפעיל את המועדונית, והיום הוא נעזר ב'עזר מציון' בתהליך שיקומו מהפציעה הקשה.


הפציעה ב7 באוקטובר


ביום השחור ההוא, עמיחי, שהתגורר עם אשתו אביטל וששת ילדיהם בקיבוץ כרם שלום, הגן על משפחתו בגופו במובן המילולי ביותר של הביטוי. המחבלים שפרצו אל היישוב הצמידו מטען חבלה לדלת הממ"ד של בית המשפחה, ועמיחי, שהחזיק את הדלת, ספג רסיסים רבים. באורח נס, שאר בני המשפחה לא נפגעו כלל.
לאחר שהמחבלים נסוגו (עוד נס), הזעיקה אביטל את כיתת הכוננות של הקיבוץ. רק לאחר שעות ארוכות פונה עמיחי אל חמ"ל החירום בקיבוץ, ומשם במסוק למרכז הרפואי שיבא, בתל השומר. רק כשהגיע לשם הובנה חומרת הפציעה. פניו נפגעו, בידיו ובכתפיו שברים רבים, ידו הימנית התרסקה לחלוטין, ומהשמאלית נותרו שתי אצבעות וחצי. עמיחי ואביטל החלו את מסע ההחלמה, ולאחר מכן, בעוצמה ובחוזק מדהימים, גם את השיקום.


שיקום בבריכה הטיפולית של עזר מציון 


היום, חודשים לאחר מכן, עמיחי נעזר ב'עזר מציון' לשיקום שלו. הוא מקבל טיפול הידרותרפיה בבריכה השיקומית של 'עזר מציון' בבני ברק. לאחרונה, נחתמה הסכמה מיוחדת בין הבריכה למשרד הביטחון, למתן שירותי הידרותרפיה שיקומים פרטניים לנכי צה"ל.
אחת הסיבות שבגללן בחר עמיחי לקבל את ההידרותרפיה דווקא ב'עזר מציון', היא הידיעה שכאן הוא יוכל לקבל את הטיפול בהפרדה ולשמור על ערכיו ועל אורח חייו גם בזמן הטיפול. 
פעם בשבוע הוא מגיע לבריכה. "לא הכרתי את המשמעות שבריכה יכולה לתת לשיקום, לחיזוק הכתפיים והזרועות", הוא אומר, "יש לי רצון להרים את הבן הקטן שלי על הידיים, ובשביל זה אני צריך לחזק את שרירי הכתפיים והזרועות. הצוות שעובד איתי הוא לא רק מקצועי, מיומן ומנוסה. הוא גם מתחשב, אכפתי ועובד איתי יד ביד, והשיתוף הזה נותן לי את התוצאה הטובה ביותר. הייתי במצב חלש ומאותגר מבחינה פיזית, והרגשתי שהגעתי למשפחה. כולם דואגים לך, ואכפת להם באמת. הם נותנים לי המון תקווה ורצון להמשיך, כדי שאגיע לתוצאות הכי טובות שאני יכול".

הבריכה הטיפולית שיקומית של 'עזר מציון' היא חלק בלתי נפרד ממעטפת השירותים הרחבה ש'עזר מציון' מציעה לאנשים עם מוגבלות בתנועה, הכוללת נסיעות באמבולנסים ללא תשלום, שינוע תרופות, השאלת ציוד רפואי ושיקומי, ועוד. 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם

מהצלת חיים בטנק - להצלת חיים בבית

קראו על המפגש המרגש בין הודיה רוזנפלד בת השנתיים, לבין נדב שהציל את חייה

התמודדות נפשית של בני הגיל השלישי בעקבות המצב הביטחוני

התמודדות נפשית של בני הגיל השלישי בעקבות המצב הביטחוני. הכנסו למידע המלא >>
אנחנו עובדים בלהציל חיים