כ 1300 צופים ומאזינים קבלו ידע רב בכל הקשור לקורונה ששנתה לכולנו את שגרת החיים ואולי גם מטלטלת את יציבות עולם הערכים שלנו. היא נוגעת ברצף שבין התופעות הנורמטיביות לתופעות הפתולוגיות. כל משפחה גרעינית, ברמת הפרט והכלל שבה, מתמודדת עם אתגרי התקופה בהתאם לנקודת המוצא שלה. אם משפחה מאותגרת בשוטף עם תופעות של חרדתיות, של דיכאון, של אובססיביות וכו' הקורונה הציפה את האתגר לעוצמה גבוהה יותר לעומת משפחה שהתופעות הנ"ל קיימות באופן מינורי ביותר בחיים השוטפים, גם היא עלולה לחוות התגברות ועצימות רבה של התופעות.

כל המשפחות כולן, מחויבות להבין מה עובר עליהן ומה הן נקודות הקושי החדשות שלהן ולמצוא את נקודות העוגן ודרכי ההתמודדות המותאמות להן.

הקורונה משפיעה על כולנו בהיבטים רבים. מבחינה בריאותית, חברתית, כלכלית ונפשית. 

הקורונה מעמידה אותנו מול מבחן חברתי, מהגדולים שידעה ההיסטוריה ואנו נאלצים ללמוד ולהתמודד מול תופעות שאנו לא כל כך מכירים, בעוצמות שלהן, בגודל שלהן, בחריגות שלהן. אוכלוסיות שונות הולכות להיכנס פנימה לתוך מעגל המצוקה הנפשית.

יום העיון הוא עוד פעולה בשרשרת העשייה של האגף לבריאות הנפש בעזר מציון בכלל ובתקופת הקורונה בפרט ושל מרכזי הייעוץ למשפחות אשר נותנים מענה מוגבר בליווי, בתמיכה, בייעוץ משפטי ומיצוי זכויות.

לצפייה בשידור חוזר הקליקו:

 

.